Revitalizace kotelny Radlická, Praha

  • Ocelové konstrukce objektu E3 v průběhu revitalizace.

V letech 2015 a 2016 došlo k revitalizaci bývalé kotelny v areálu Waltrovka v pražských Radlicích na moderní administrativní centrum. Společnost Abadia prováděla sanaci stávajících ocelových konstrukcí a dodávku více než 90 tun nových ocelových konstrukcí. 90 tun konstrukcí bylo přesunuto a přes 60 tun konstrukcí demontováno. Dále bylo dodáno více než 2000 m2 trapézových plechů pro stropní konstrukce.

Jelikož se nejednalo o novostavbu, ale o rekonstrukci, byly všechny operace stížené nutností navazovat na existující konstrukce či je upravovat. Jsme hrdí na to, že i díky naší spolupráci zmizel z Prahy další nevyužívaný brownfield a zchátralý objekt čeká nové využití.

O projektu

Stavebně bizarní slepenec do sebe zaklenutých technických objektů byl postupně budován od 50. do 80. let minulého století dle výkonu továrny a jejích potřeb. Jejich přirozenou dominantou a orientačním bodem pro široké okolí je vysoký zděný komín bývalé kotelny. Ten byl přistavěn do areálu jako poslední spolu s objektem E3, který sloužil pro potřeby plynové kotelny. Jedná se o ocelový skelet s vyzdívkami, který byl opláštěn lehkou plechovou krytinou a zavětrován ocelovými táhly. Jeho novou náplní jsou kancelářské plochy, které se budou rozprostírat celkem v pěti podlažích. Páté podlaží je uskočené a je doplněné střešní terasou a nezbytnými technologickými objekty na střeše.

Zdroj:www.trimo.cz

Oblast výroby: 
Realizované dodávky: 
pokládka trapézové střechy
stavební konstrukce
konstrukce střech
Lokalita: 
Praha
Rok realizace: 
2016
Objednatel: 
Metrostav a.s.
Objem zakázky: 
12 mil. Kč

Zkušenosti našich klientů

  • S firmou Abadia jsme v posledních letech realizovali mnoho zakázek v celkovém obratu stovek milionů korun.
    V oblasti ocelových a zámečnických konstrukcí je tato firma schopna komplexně realizovat složité zakázky, od projektové dokumentace, technické a statické přípravy, až po výrobní část projektu.
    Profesionální přístup, výborná komunikace, schopnost samostatně řešit technické problémy a v neposlední řadě výborná realizační kvalita, ji dle našeho názoru řadí mezi jednu z předních českých firem v oblasti realizace zakázek ocelových konstrukcí a spolupráci s nimi vřele doporučuji.

Specializovaný web pro balkony a lodžie

Všechny informace o našem výrobním programu závěsných balkonů a lodžií naleznete na specializovaném webu balkony-a-lodzie.cz.

Produktový web o balkonech a lodžiích></a></center></p>
</body></html>

Rychlý kontakt