Revitalizace kotelny Radlická, Praha

 • Ocelové konstrukce objektu E3 v průběhu revitalizace.

V letech 2015 a 2016 došlo k revitalizaci bývalé kotelny v areálu Waltrovka v pražských Radlicích na moderní administrativní centrum. Společnost Abadia prováděla sanaci stávajících ocelových konstrukcí a dodávku více než 90 tun nových ocelových konstrukcí. 90 tun konstrukcí bylo přesunuto a přes 60 tun konstrukcí demontováno. Dále bylo dodáno více než 2000 m2 trapézových plechů pro stropní konstrukce.

Jelikož se nejednalo o novostavbu, ale o rekonstrukci, byly všechny operace stížené nutností navazovat na existující konstrukce či je upravovat. Jsme hrdí na to, že i díky naší spolupráci zmizel z Prahy další nevyužívaný brownfield a zchátralý objekt čeká nové využití.

O projektu

Stavebně bizarní slepenec do sebe zaklenutých technických objektů byl postupně budován od 50. do 80. let minulého století dle výkonu továrny a jejích potřeb. Jejich přirozenou dominantou a orientačním bodem pro široké okolí je vysoký zděný komín bývalé kotelny. Ten byl přistavěn do areálu jako poslední spolu s objektem E3, který sloužil pro potřeby plynové kotelny. Jedná se o ocelový skelet s vyzdívkami, který byl opláštěn lehkou plechovou krytinou a zavětrován ocelovými táhly. Jeho novou náplní jsou kancelářské plochy, které se budou rozprostírat celkem v pěti podlažích. Páté podlaží je uskočené a je doplněné střešní terasou a nezbytnými technologickými objekty na střeše.

Zdroj:www.trimo.cz

Область производства: 
Осуществленные поставки: 
установка трапециевидной кровли
строительные конструкции
кровельные конструкции
Местоположение: 
Praha
Год поставки: 
2016
Заказчик: 
Metrostav a.s.
Объем заказа: 
12 mil. Kč

Опыт наших клиентов

 • С компанией «Абадиа» (Abadia) мы в последние годы осуществили много заказов в общем объеме несколько сот миллионов чешских крон.
  В области стальных и слесарных конструкций эта компания способна комплексно реализовывать сложные заказы, от проектной документации, технической и статической подготовки и до производственной части проекта. Профессиональный подход, отличное общение, умение самостоятельно решать технические вопросы, и, в непоследнюю очередь, превосходное качество монтажных работ. В связи со всем этим данная компания, по нашему мнению, входит в число ведущих чешских компаний, занимающихся поставками стальных конструкций, и сотрудничество с ней я искренне рекомендую.

быстрый контакт

 • Slapy u Tábora 144
  391 76 Slapy
  Чехия
 • Tel: +420 383 835 197
 • IČO 26092719
 • DIČ CZ26092719